Профнастил: особливості матеріалу і основні різновиди

0
50

Профнастил характеризується як міцний і довговічний матеріал, призначений для облицювання фасадів, покрівлі будинків і споруди огорож. Даний матеріал виготовляється з рулонної сталі методом холодного прокату.

Також зараз випускаються моделі з поліестровим покриттям. Існують 3 основних типи цього матеріалу:

  1. Стіновий — застосовується для внутрішнього і зовнішнього облицювання стін і вертикальних поверхонь. Також часто використовується для утеплення будинків з утеплювачем або без нього. Широко популярний в оснащенні холодних складських і побутових приміщень. На даний момент стіновий профільований лист купують власники гаражів, побутівок, магазинів і промислових контейнерів. Висота профілю стінового гофролиста коливається від 8 до 20мм. Даний матеріал маркується літерою «С». Профнастил, ціна якого вказана в каталозі компанії ДахСтрой, відрізняється хорошим експлуатаційним терміном і високими технічними показниками.
  2. Покрівельний — застосовується для покриття дахів і облаштування навісів, ангарів і павільйонів. Висота профілю такого гофролиста варіюється в межах 20-57 мм. Дахи, оснащені покрівельним профільованим листом, можуть бути двох типів: м’які і жорсткі. Перші передбачають наявність спеціального утеплювача поверх панелі, другі — з утеплювачем знизу сталевого листа. Міцність гофролиста досягається за рахунок металопрофілю, встановленого в якості ребер жорсткості. Висота профілю покрівельного гофрованого матеріалу варіюється від 20 до 75 мм. Такий матеріал має маркування «К».
  3. Несучий — створений для перекриття прольотів великої довжини. Наприклад, для зведення парканів, воріт і покрівлі великих дахів. Висота несучого профілю гофролиста становить 44-114 мм. Він має маркування «Н».

Крім свого призначення, профільовані сталеві листи відрізняються захисним покриттям. Існують класичні оцинковані профнастили, що не пофарбовані і не мають фактурного шару, а також моделі з керамічним покриттям. Останні відрізняються підвищеною зносостійкістю і привабливістю. Матеріал з кольоровим керамічним покриттям гармонійно виглядає із вбудованими мансардними вікнами.

Профілі гофрованих листів можуть мати один з двох варіантів профілів: хвилястий або трапецієподібний. Форма профілю в більшості випадків не впливає на критерії міцності та надійності матеріалу, але грає декоративну роль. У свою чергу, глибина профілю дуже важлива, особливого коли мова йде щодо перекриття будинків в вітряних місцях. Профнастил С8 має унікальний серповидний візерунок, який гарантує високу міцність матеріалу. Даний тип застосовують в якості стінового і облицювальний матеріал для зведення парканів, огорож, стін, перегородок, а також для покрівельних робіт з облаштування дахів котеджів, заміських будинків та мансард при великих кутах нахилу скатів покрівлі.